Ktorá slúchadlá sú na behanie najlepšie?

Radi beháte s muzikou a neviete, ktorá slúchadlá na šport kúpiť? V tomto článku sa zameriame na jednotlivé druhy slúchadiel a ich vhodnosť pre šport, beh.

Káblové slúchadlá

Slúchadlá s káblom sú na šport dnes už prekonané riešenie , hoci stále veľa používané. Drôt omotaný okolo tela obmedzuje v pohybe , vyťahuje slúchadlá z uší a odery kábla sa prenáša zvukovo do slúchadiel. Pri športovaní vplyvom pohybu dochádza veľmi rýchlo k prerušeniu vodičov v kábli (najmä v okolí konektoru slúchadiel). Slúchadlá väčšinou nie sú ani nijako vode odolná.

Na behanie, šport tento typ slúchadiel z vyššie uvedených dôvodov neodporúčame .

ktora-sluchatka-na-behanie-vybrať-klasickym-káblovým-slúchadlám-sa-radšej-vyhnete

Slúchadlám s káblom je lepšie sa na športovanie vyhnúť.

Bezdrôtové slúchadlá cez hlavu

Použitie náhlavných slúchadiel na šport dáva zmysel v chladnejších mesiacoch a za predpokladu, že sa jedná o malé, ľahké slúchadlá . Ľudia tento druh slúchadiel tiež často volia, ak neznesú slúchadlá do uší .

Pri športovaní vďaka klapkám dochádza k veľkému poteniu . Obrúčok cez hlavu vďaka váhe slúchadiel väčšinou poskakuje, skĺzava, je nepríjemný . Náhlavná slúchadlá spravidla nie sú vode odolná.

Ak môžete, tak na intenzívne športovanie radšej zvoľte iný typ slúchadiel . 

BEZDRÔTOVÝ-sluchatka-pres-hlavu-nie-idealne-na-sport

V lete je nosenie náhlavných slúchadiel "za trest".

Bezdrôtové slúchadlá do uší

Bluetooth "štuple" do uší oceníte pri športovaní, kde dochádza k menším otrasom. Perfektné sú napríklad v posilňovni , kedy využijete pohodlný ovládač na kábli s mikrofónom. Pri behaní budete naopak tento ovládač preklínať, pretože sa nepríjemne kýve . Nežiaduce pohyb ovládača možno eliminovať stiahnutím kábla, však to nemusí vždy pomôcť.

BEZDRÔTOVÝ-sluchatka-s-káblom-za-usi-sú-dobra-pre-sport-do-posilky

Bezdrôtové slúchadlá do uší sú skvelá do posilňovne.

Naozaj bezdrôtové slúchadlá

Veľmi pohodlný typ slúchadiel, ktorý je bez akéhokoľvek kábla . Paradoxne tieto slúchadlá zákazníci po vyskúšaní na beh väčšinou nezvolí . Dôvodom je obava, že by slúchadlá za behu vypadla . Svojou úlohu tiež zohráva vyššia cena, nízka výdrž, nižšia hlasitosť. Tento druh slúchadiel väčšinou neumožňuje ovládať hlasitosť alebo preskakovať pesničky.

naozaj-Bezdrôtové-sluchatka pred-na-sport-vyberajte-s-rozmyslom

100% bezdrôtové slúchadlá musia perfektne sadnúť a musíte si v nich byť istí.

Bezdrôtové slúchadlá do uší s káblom za uši

Najlepší typ slúchadiel na šport a najmä na behanie. Tento druh slúchadiel drží zo všetkých spomínaných najlepšie na hlave a nespadne ani ak budete chodiť po rukách.

Bezdrôtové slúchadlá za uši bývajú väčšie ako klasické bezdrôtové štuple do uší ale majú dlhšiu výdrž .

nejlepsi-sluchatka-na-behanie-a-sporto-sú-Bezdrôtové-bluetooth-s-káblom-za-usi

Slúchadlá s káblom za uši drží vždy ako pribitá.

vode odolnosť

Na športovanie sa všeobecne odporúčajú slúchadlá s vode odolnosťou aspoň IPX5 (testované proti striekajúcej vode po dobu 3 minút). Pre veľa potivé jedinca odporúčame slúchadlá aspoň s IPX7 .

Ak sa nepotíte príliš a máte kratšie tréningy postačí Vám certifikácia IPX1 (testované proti kvapkám vody po dobu 10 minút). 

vode-odolna-sluchatka-na-behani-s-ipx-7

Aj keď si väčšina populácie si vystačia s IPX1, vždy je istejšie kúpiť čo najviac vode odolné slúchadlá.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie