Ktorá slúchadlá sú na behanie najlepšie?

Radi beháte s muzikou a neviete, ktorá slúchadlá na šport kúpiť? V tomto článku sa zameriame na jednotlivé druhy slúchadiel a ich vhodnosť pre šport, beh.

Káblové slúchadlá

Slúchadlá s káblom sú na šport dnes už prekonané riešenie , hoci stále veľa používané. Drôt omotaný okolo tela obmedzuje v pohybe , vyťahuje slúchadlá z uší a odery kábla sa prenáša zvukovo do slúchadiel. Pri športovaní vplyvom pohybu dochádza veľmi rýchlo k prerušeniu vodičov v kábli (najmä v okolí konektoru slúchadiel). Slúchadlá väčšinou nie sú ani nijako vode odolná.

Na behanie, šport tento typ slúchadiel z vyššie uvedených dôvodov neodporúčame .

ktora-sluchatka-na-behanie-vybrať-klasickym-káblovým-slúchadlám-sa-radšej-vyhnete

Slúchadlám s káblom je lepšie sa na športovanie vyhnúť.

Bezdrôtové slúchadlá cez hlavu

Použitie náhlavných slúchadiel na šport dáva zmysel v chladnejších mesiacoch a za predpokladu, že sa jedná o malé, ľahké slúchadlá . Ľudia tento druh slúchadiel tiež často volia, ak neznesú slúchadlá do uší .

Pri športovaní vďaka klapkám dochádza k veľkému poteniu . Obrúčok cez hlavu vďaka váhe slúchadiel väčšinou poskakuje, skĺzava, je nepríjemný . Náhlavná slúchadlá spravidla nie sú vode odolná.

Ak môžete, tak na intenzívne športovanie radšej zvoľte iný typ slúchadiel . 

BEZDRÔTOVÝ-sluchatka-pres-hlavu-nie-idealne-na-sport

V lete je nosenie náhlavných slúchadiel "za trest".

Bezdrôtové slúchadlá do uší

Bluetooth "štuple" do uší oceníte pri športovaní, kde dochádza k menším otrasom. Perfektné sú napríklad v posilňovni , kedy využijete pohodlný ovládač na kábli s mikrofónom. Pri behaní budete naopak tento ovládač preklínať, pretože sa nepríjemne kýve . Nežiaduce pohyb ovládača možno eliminovať stiahnutím kábla, však to nemusí vždy pomôcť.

BEZDRÔTOVÝ-sluchatka-s-káblom-za-usi-sú-dobra-pre-sport-do-posilky

Bezdrôtové slúchadlá do uší sú skvelá do posilňovne.

Naozaj bezdrôtové slúchadlá

Veľmi pohodlný typ slúchadiel, ktorý je bez akéhokoľvek kábla . Paradoxne tieto slúchadlá zákazníci po vyskúšaní na beh väčšinou nezvolí . Dôvodom je obava, že by slúchadlá za behu vypadla . Svojou úlohu tiež zohráva vyššia cena, nízka výdrž, nižšia hlasitosť. Tento druh slúchadiel väčšinou neumožňuje ovládať hlasitosť alebo preskakovať pesničky.

naozaj-Bezdrôtové-sluchatka pred-na-sport-vyberajte-s-rozmyslom

100% bezdrôtové slúchadlá musia perfektne sadnúť a musíte si v nich byť istí.

Bezdrôtové slúchadlá do uší s káblom za uši

Najlepší typ slúchadiel na šport a najmä na behanie. Tento druh slúchadiel drží zo všetkých spomínaných najlepšie na hlave a nespadne ani ak budete chodiť po rukách.

Bezdrôtové slúchadlá za uši bývajú väčšie ako klasické bezdrôtové štuple do uší ale majú dlhšiu výdrž .

nejlepsi-sluchatka-na-behanie-a-sporto-sú-Bezdrôtové-bluetooth-s-káblom-za-usi

Slúchadlá s káblom za uši drží vždy ako pribitá.

vode odolnosť

Na športovanie sa všeobecne odporúčajú slúchadlá s vode odolnosťou aspoň IPX5 (testované proti striekajúcej vode po dobu 3 minút). Pre veľa potivé jedinca odporúčame slúchadlá aspoň s IPX7 .

Ak sa nepotíte príliš a máte kratšie tréningy postačí Vám certifikácia IPX1 (testované proti kvapkám vody po dobu 10 minút). 

vode-odolna-sluchatka-na-behani-s-ipx-7

Aj keď si väčšina populácie si vystačia s IPX1, vždy je istejšie kúpiť čo najviac vode odolné slúchadlá.