Najčastejšie problémy, poruchy slúchadiel, ktoré reklamujete

Často si môžete pomôcť s nefungujúcim slúchadlami sami. Nižšie si môžete prejsť najčastejšie príčiny porúch a ich možné riešenie. Ušetrite čas aj peniaze.

Problem so slúchadlami

Všeobecné problémy

Jedno slúchadlo nehrá, je tiché

Na vine je vo veľkej väčšine prípadov ušný maz . Dôkladne slúchadlo skontrolujte, maz niekedy nemusí byť ani vidieť , slúchadlá vyčistite. Viac viď. článok .

Slúchadlo nehrá basy

Vymeňte špunty slúchadiel a skontrolujte čistotu mriežky viď. vyššie.

 

Káblové slúchadlá

Slúchadlo šumí, vypadáva zvuk

Pravdepodobne sa jedná o poškodený kábel viac pozri článok .

Slúchadlo prebíja, rezonuje

Nejde o prebíjaniu ale o mechanické zvuky spôsobené káblom. U slúchadiel s vymeniteľným káblom sa môže jednať o uvoľnené piny v slúchadlách. 

 

Bezdrôtové slúchadlá

Slúchadlá mobil nevyhľadá

Preverte, že slúchadlá správne spúšťate do párovacieho režimu. Často je potreba spúšťacie tlačidlo dlhšie držať (8s). Prípadne skúste použiť iné zariadenie. Ďalšie info  v tomto článku  a alebo tu .

Slúchadlám vypadáva signál, prehrávanie sa seká

Skúste slúchadlá s iným zariadením . Na mobile skúste nastaviť najvyššie hlasitosť a pokiaľ ide, útlmom pomocou slúchadiel.
Sekanie môže spôsobovať nainštalovaný softvér (napr. prehrávač), iné Bluetooth alebo Wifi zariadenia - skúste slúchadlá vonku. Môže to značiť aj nekompatibilitu (napr. ak ste menili telefón).

Slúchadlá nejdú zapnúť / nabiť

Skúste iný nabíjací kábel a nabíjačku. Skúste nepatrne nahnúť nabíjací konektor po zasunutí do slúchadiel, či sa nejedná o zlý kontakt alebo opotrebenia.

Slúchadlá sa rýchlo vybíja

Pravdepodobne máte zapnutú nejakú funkciu, ktorá čerpá batériu. U rady slúchadiel je nutné zvlášť vypínať ANC (potlačenie šumu), rádio alebo MP3 prehrávač.

Slúchadlá stále svieti alebo nedá vypnúť

Na vine je voda, ktorá sa dostala dovnútra. Nechajte slúchadlá poriadne vyschnúť , môže trvať aj 14 dní (pri kúrení rýchlejšie).

Slúchadlá nereagujú

Do slúchadiel sa pravdepodobne dostala vlhkosť . Skúste ich nechať poriadne vyschnúť 14 dní, potom nabite a skúste spustiť.

Nemožno meniť hlasitosť

Aplikácia na mobile musí podporovať zmenu hlasitosti, skúste zmeniť zariadenie. Ak nie je zjavné mechanické poškodenie tlačidlá tak môže byť na vine voda, ktorá sa dostala dovnútra. Skúste nechať 14 dní vyschnúť.

Automaticky sa krčí tlačidlo

Ak nie je zjavné mechanické poškodenie tlačidlá, tak sa pravdepodobne dostala dovnútra voda . Nechajte vyschnúť.

Slúchadlá hrajú potichu

U niektorých slúchadiel je možné regulovať hlasitosť na mobile a zvlášť pomocou tlačidiel na slúchadle. Zvýšte hlasitosť na mobile na maximum a dolaďte pomocou hlasitosti na slúchadlách.

Jedno slúchadlo nedá zapnúť

Očistite nabíjacie kontakty slúchadlá i nabíjacie kolísky. Nabite najprv naplno nabíjací kolísku, potom dajte obe slúchadlá naraz nabiť. Skúste držať dlhšiu dobu celou plochou palca spúšťacie tlačidlo / plôšku slúchadlá. Ďalšie info viď. tu dole .

Jedno slúchadlo sa nespojí s druhým

Pri zapínaní slúchadiel majte vypnutý Bluetooth na iných zariadeniach a slúchadlá hneď vedľa seba. Ďalšie info viď. tu dole .