Jedno slúchadlo nehrá alebo je tiché? 80% prípadov má jednoduché riešenie

Slúchadlo nefunguje, slúchadlo je tiché, zvuk u slúchadlá sa zrazu stlmil , zrazu slúchadlo začalo vypadávať, slúchadlo neprehráva basy,  prestalo hrať, nejde ...

Takto začína značná časť reklamácií , ktoré sú vybavené ako neuznanej . Pritom stačí tak málo k ušetreniu zbytočných nákladov.

Prečo mi zrazu prestalo hrať jedno slúchadlo ?.

Ako budete slúchadlá odosielať k reklamácii preverte, že neposielate zbytočne:

  1. Skontrolujte, že mriežka nie je zanesená ušným mazom. Je potreba naozaj dôkladná kontrola, na prvý pohľad nemusí byť zanesenie zrejmé (viac viď. nižšie) .
  2. Vymeňte silikónové nástavce slúchadiel.
  3. U slúchadiel s výmenným káblom prehoďte zapojenie slúchadiel aby sa vylúčila samotná porucha na kábli.

Ušný vosk

Ušný maz je nepriateľ číslo jedna. 80% prípadov kde prestalo hrať jedno slúchadlo má na svedomí zanesená mriežka. Ak sa špunty slúchadiel dostatočne často nečistí môže dôjsť k prepasírovanej mazu do mriežky a skrz nej. Pretlačený maz môže potom nenávratne poškodiť slúchadlo . Ak sa maz dostane do mriežky nepôjde spozorovať, pretože splýva s mriežkou a horšie sa odstraňuje. Použite návod ako vyčistiť slúchadlá do uší .

Nástavce do uší

Opotrebované alebo poškodené silikónové špunty sa najčastejšie prejaví v menšej hlasitosti slúchadla. Dierka s priemerom 1mm v silikónovej zvukovej trubici špuntu má za následok, že úplne zmizne basy . Akonáhle silikónový špunt zmäkne a nedržia tvar je čas na výmenu . Penové špunty výrobca doporučuje meniť ešte častejšie (aspoň každý polrok). Možno budete prekvapení ako sa Vám vylepší zvuk jednoduchou výmenou opotrebovaného nástavce .

Poškodený kábel

Vnútorné poškodenie kábla sa prejavuje šumením v slúchadle a náhlymi výpadkami zvuku. Spravidla býva u drôtového vstupu slúchadiel alebo bužírky 3,5 mm Jack. Poškodenie kábla vzniká najčastejšie nevhodnou manipuláciou - ťahanie, nadmerné ohýbanie kábla pri vstupoch, prehrávanie s mobilom vo vrecku. Jednoznačnou výhodu majú slúchadlá s výmenným káblom,  stačí za pár korún kúpiť nový a neriešiť či výrobca vadu uzná alebo nie.

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie