Test štupľových slúchadiel, ktoré sú najlepšie?

V snahe nájsť najlepšie štupľové slúchadlá sme pre Vás tentokrát vykonali test najpredávanejších káblových slúchadiel do uší . Do testu boli zaradené HiFi štuple KZ ZS6 , KZ ZS5 , KZ ZST , ďalej slúchadlá firmy QKZ X3 a DM7 a lacnejšie slúchadlá od firmy Awei ES Q8 . Výsledky sú opäť usporiadané v prehľadnej tabuľke na konci článku .

test-špuntových-slúchadiel-nejlepsi-sluchatka pred-do-usi

test-ktora-špuntová-sluchatka pred-sú-nejlepsi

 

Najlepšie špunty testu KZ ZS5

Predovšetkým je nutné povedať, že slúchadlá KZ ZS5 a KZ ZS6 sú o jeden krok ďalej než všetky slúchadlá, ktoré sme doteraz testovali a tak v teste súperila hlavne medzi sebou.

kz-ZS5-test-slúchadiel-recenzia-nejlepsi-špunty-kôstky-do-usi

Ako hrajú najlepšie štuple do uší? Jedným slovom famózne . KZ ZS5 majú neuveriteľne bohatý zvukový prednes . V pesničkách, čo poznáte zrazu objavíte nové nástroje, nové detaily v bicích a vo výškach, nové hlasy (nie naozaj nezačíname blázniť). Budete prekvapení, ako dokážu tak malá slúchadlá vyprodukovať tak dokonalý zvuk . Skrátka si užijete hudbu, tak ako má byť s čistým, presným frekvenčným výstupom ako v profesionálnom štúdiu . 

sluchatka-s-najlepšom-zvukom-recenzia-kz-ZS5

Pre niekoho bude možno prekvapujúce, že sme zvolili za víťaza testu slúchadlá KZ ZS5 a nie jeho nástupca KZ ZS6 , ktorý má aj papierovo lepšiu špecifikácie . Dôvodov prečo sú KZ ZS5 podľa nás lepšie je hneď niekoľko:

  • fajka KZ ZS5 nemajú toľko agresívne, ostrý zvukový výstup,
  • fajka zvukový priestor ZS5 pôsobí jemnejšie , viac čisto a viac bohato,
  • fajka ZS5 má zvučné, detailnejšie , neprehnaný basy,
  • fajka celkovo je zvukový prednes KZ ZS5 viac vyváženejšie ,
  • krížik výšky KZ ZS5 sú pištivější (prenikavejší) v najvyšších tónoch,
  • krížik stredy ZS5 by mohli byť výraznejšie, oproti ZS6 im trochu chýba "šmrnc" ,
  • krížik plastové prevedenie slúchadiel KZ ZS5.

nejlepsi-špuntová-sluchatka pred-do-usi-kz-ZS5

KZ ZS5 a strieborný vylepšujúci kábel

Porovnávali sme zvuk pri použití bežného kábla z balenia a vylepšujícího strieborného kábla . Strieborný kábel zvyšuje zvukový priestor a čistotu , najmä vo stredových frekvenciách. Stredové frekvencie so strieborným káblom zdajú i viac výrazné. 
Vylepšujúci kábel má význam zakúpiť najmä v prípade, že prehrávate z kvalitného zdroja . U bežných MP3 súborov z Youtube rozdiel nie je príliš poznať. Úžasných výsledkov docielite spojením strieborného kábla, bezstratové muziky (.flac, .APE) a kvalitného digitálneho prehrávača (napr. FiiO X3).

recenzia-kábla-pre-kz-ZS5-nejlepsi-vylepšujúci-kábel-strieborny

Profesionálna kovová slúchadlá KZ ZS6

Ako sme už spomenuli vyššie, zvuková stránka slúchadiel KZ ZS6 je o stupeň lepšia ako u všetkých ostatných slúchadiel , ktoré máme v súčasnosti v ponuke. Slúchadlá ponúka neskutočne bohatý zvukový priestor a detailné ráznejšie prejav. Zvukový výstup je opäť na profesionálnej štúdiovej úrovni . Veľkým lákadlom u KZ ZS6 je hliníkové telo , ktoré je naozaj luxusná. Skvele pôsobí vzhľadom i pocitovo. Veľkou výhodou hliníkového tela je tiež oveľa vyššia odolnosť slúchadiel.

kovove-špunty-do-usi-kz-ZS6-recenzia-test

KZ ZS6 sme nakoniec umiestnili na druhé miesto v našom rebríčku z nasledujúcich dôvodov:

  • fajka Úžasné hliníkové telo ,
  • fajka stredovej frekvencie KZ ZS6 majú lepší "říz" než KZ ZS5 ,
  • krížik ZS6 majú ostrejšie zvukový prednes , ktorý nie je toľko čistý ako u ZS5 .

Treba podotknúť, že intenzívnejšie zvukový prejav môže niekomu vyhovovať a ak by sa zišli iní recenzenti mohol by výsledok testu byť odlišný.

test-slúchadiel-do-usi-kz-ZS6

KZ ZS6 a strieborný vylepšujúci kábel

Rovnako ako u KZ ZS5 pre obyčajných MP3 súbory strieborný kábel nemá taký význam. K výraznejším zmenám v kvalite zvuku sa dostaneme až použitím bezstratové kompresie . Po pridaní kábla slúchadla získajú o niečo väčší priestor a čistotu reprodukcie . Agresivita zvukového prejavu slúchadiel zostáva nezmenená.

sluchatka-kz-ZS6-test-vylepsujiciho-strieborného-kábla

Štýlové štuple do uší KZ ZST

Štupľové slúchadlá KZ ZST lákajú svojím veľmi podareným dizajnom a zaujímavými parametrami. Zvukovo slúchadlá ponúka bohatý priestor , ktorý síce nie je tak dokonalý ako u ZS5 a ZS6 ale je lepšia ako u ostatných testovaných slúchadiel. Slúchadlá ZST majú ostrý prednes , najmä v oblasti stredov a výšok. Basové frekvencie sú detailné . Čistota zvukového prejavu slúchadiel je u ZST horšia ako u lacnejších modelov QKZ.

test-slúchadiel-do-usi-kz-ZST-nejlepsi-špunty

KZ ZST a medený vylepšujúci kábel

Aj u slúchadiel ZST možno dokúpiť vylepšujúci medený kábel , ktorý nepatrne zlepší čistotu prejavu . Ostrý zvukový prednes zostane nezmenený, zväčšenie zvukového priestoru sme nezaznamenali. Opäť platí, že výraznejšie zmeny pri použití vylepšujícího kábla možno docieliť použitím kvalitného bezstratového zdroja hudby .

sluchatka-s-vymeniteľnými-káblom-kz-ZST-recenzia

Slúchadlá do uší QKZ X3

Kovová slúchadlá X3 majú pekné detailné telo s vysokou úrovňou spracovania. Slúchadlá sú ľahko prebasovaniu , basy zasahujú čiastočne aj do stredného pásma. Výšky slúchadiel sú veľmi pekné a sú o chĺpok lepší ako pri modeli QKZ DM7. Z testovaných slúchadiel QKZ X3 basovala najviac a celkovo sa hodí pre poslucháčov, ktorý má radšej výraznejšie prednes sa silnejší basovým pásmom.

qkz-x3-Špičkový-kvalitni-sluchatka pred-špunt-recenzia

nejelepsi-Peckova-sluchatka pred-recenzia-slúchadiel-qkz-x3

Zaujímavé štuple QKZ DM7

Slúchadlá QKZ DM7 sú veľmi vydarená po stránke dizajnovej i hudobné . Krásne metalické telo s emblémom pôsobí luxusne . Zvukovo slúchadlá QKZ DM7 príjemne prekvapila a v určitých aspektoch sa vyrovnala aj dvojnásobne drahšiemu modelu KZ ZST . Slúchadlá majú pekné výšky a detailné basy . Stredy slúchadiel v určitých hudobných pasážach vykazujú zbytočne vysokú výraznosť. Tieto slúchadlá si určite zaslúži Vašu pozornosť.

luxusni-sluchatka-do-usi-qkz-DM7

jake-sluchatka-špunty-do-usi-vybrať-nejlepsi-qkz-DM7

Lacná slúchadlá Awei ES Q8

Štupľové slúchadlá ES Q8 to vzhľadom k svojej cenovej hladine a kvalitné konkurenciu nemala ľahké. Slúchadlá si s konkurenciou však poradila s úctou a vo svojej cenovej hladine do 8 EUR sa jedná zaujímavý model . Telo slúchadiel Awei ES Q8 je z hliníka a je skutočne veľmi malinké . Ľudia ľahko môžu prehliadnuť, že vôbec slúchadlá máte. Oproti ostatným modelom majú menší zvukový priestor . Výšky sú ostrejšie a majú trochu kovový nádych, stredy trochu prekrývajú výšky. Basy sú úmerné cene, pomerne detailný ale mohli by byť výraznejšie.

test-lacných-slúchadiel-do-usi-awei-es-Q8

test-mini-malych-slúchadiel-do-usi-kôstky-špunty-awei-es-Q8

  KZ ZS6 KZ ZS5 KZ ZST QKZ X3 QKZ DM7 Awei ES Q8
  kz-ZS6 kz-ZS5 kz-ZST qkzC-x3 qkz-DM7 awei es-Q8
Poradie podľa kvality zvuku 2. 1. 3. 5. 4. 6.
Kvalita zvuku 
(výšky) 
(stredy) 
(basy)
5-hviezd
5-hviezd
5-hviezd
5-hviezd
5-hviezd
5-hviezd
4-hvezdy
4-hvezdy
5-hviezd
4-hvezdy
3-hvezdy
3-hvezdy
4-hvezdy
4-hvezdy
5-hviezd
4-hvezdy
3-hvezdy
3-hvezdy
Zvukový priestor 5-hviezd 5-hviezd 5-hviezd 4-hvezdy 4-hvezdy 3-hvezdy
Čistota prednesu 4-hvezdy 5-hviezd 3-hvezdy 4-hvezdy 4-hvezdy 3-hvezdy
Super bass fajka fajka fajka fajka fajka krížik
Zahnutý 3,5mm Jack fajka fajka fajka fajka fajka krížik
Vymeniteľný kábel fajka fajka fajka krížik krížik krížik
Kovové telo fajka krížik krížik fajka fajka fajka
Počet meničov v slúchadle 4 4 2 1 1 1
Veľkosť meniča (mm) 10 11 10 10 10 10
Hmotnosť (g) 25 22 19 20 20 13
Kmitočet min (Hz) 7 20 20 8 12 2
Kmitočet max (Hz) 40000 20000 40000 22000 22000 20000
Citlivosť (dB) 105 106 106 100 120 90
Impedancia (Ohm) 15 18 10 32 32 16
Cenová hladina $$$$ $$$$ $$$ $$ $$ $