Test, recenzie bezdrôtových TWS (True Wireless) slúchadiel

S naozaj bezdrôtovými slúchadlami do uší sa roztrhlo vrece a výrobcovia každý mesiac predstavujú ďalšie a ďalšie modely. Človek sa vo veľkej ponuke TWS slúchadiel začína pomaly strácať. Aby sme Vám uľahčili výber, rozhodli sme sa pre Vás niektorá TWS slúchadlá otestovať.

V celkovom hodnotení sme sa snažili zohľadniť najmä zvukovú kvalitu slúchadiel, ide o výsledný priemer niekoľkých hodnotiteľov.

Aká True Wireless slúchadlá sa pre Vás najlepšie hodí? Prečítajte si náš  test / recenziu  a vyberte tá najlepšia.

test-recenzia-TWS-bluetooth-slúchadiel-true-wireles

Havit G1

Slúchadlá HAVIT G1 by sa mala objaviť v hľadáčiku radu športovcov. Vďaka skvele vymyšlenému tvaru, perfektne drží v ušiach . Na nosenie sú príjemná, ich nízku váhu 6g prakticky neucítite. MTF tlačidlá na každom zo slúchadiel nie sú dotyková, avšak má to iste svoje opodstatnenie. Príkladom môže byť obyčajný beh, kedy chcete mať istotu, že slúchadle dáte presne taký pokyn, aký chcete, bez toho aby ste museli zastavovať. Jediným mínusom v ovládaní sa tak stáva fakt, že nie je možné ovládať hlasitosť. Slúchadlá vie hrať naozaj nahlas. Zvuk je krásne čistý . Basy nie sú tak priebojné a niektorému športovci by mohli chýbať na podanie ešte lepšieho výkonu. Prenosné dobíjacie puzdro je štýlové, Slúchadlá sú v ňom bezpečne uložená a nezaberie miesto či už v kabelke, alebo športovej taške.

Celkové hodnotenie 9/10
+ Ergonómia
+-Vyvážený až neutrálny prejav

sportovni-TWS-sluchatka pred-na-behanie-HAVIT-g1

Dacom Athlete TWS

Na predchádzajúci model nadviažeme ďalší športovejší variantom, ktorú sú slúchadlá Dacom Athlete TWS . Ako jedna z mála True Wireless slúchadiel majú konštrukciu so silikónovými hákmi za uši. Poskytujú tak opäť skvelú istotu, že budú držať na svojom mieste. Nikde nič netlačí a ich nosenie je príjemné . Vhodné aj pre menšie uši. Ovládanie je dotykové, intuitívne a presné, vďaka väčšej ploche slúchadiel. Opäť ale chýba možnosť ovládania hlasitosti. Nadštandardné zvuková aparatúra s priemerom 13mm je naozaj bohatá na basy, Ktoré mierne prevyšujú nad stredovej tóny. Tie sa tak trochu strácajú na pozadí a zvukový prednes pôsobí hustejším dojmom. Treba oceniť výdrž na jedno nabitie, aj jej možné predĺženie, vďaka peknému dobíjecímu puzdru, až na 24 hodín! Pomer cena a výkon je tu na slušnej úrovni.

Celkové hodnotenie 8,5 / 10
+ Hutný zvuk
+ Pohodlie

TWS-true-wireles-sluchatka pred-na-sport-beh-Dacom-athlete-TWS

Awei T10C

Pre nadšencov ostrejšieho počúvania sú tu slúchadlá Awei T10C TWS . Výrazné výšky i basy robí zvuk naozaj rázny a zreteľný. To všetko na úkor stredných tónov, ktoré by mohli byť hlasnejší. Dotykové ovládanie pracuje bezchybne a veľmi presne. Poteší aj možnosť ovládať hlasitosť . Ľahká váha a dômyselná ergonómia prispievajú k pohodlnému noseniu. Slúchadlá držia na svojom mieste aj pri prudkých pohyboch ale neposkytujú takú istotu pri otrasoch, ako model Athlete TWS. Plastové prevedenie má vysokú úroveň kvality spracovania . Cestovné dobíjacie puzdro je uzatvárateľné a poskytne navyše až 16 hodín zábavy.

Celkové hodnotenie 9/10
+ Výrazný prejav vrátane výšok
+ Spoľahlivé dotykové ovládanie
- Stredové frekvencie

awei-t10c-TWS-sluchatka pred-do-usi

Bluedio T-elf 2 mini

Ak hľadáte naozaj malá a nenápadná slúchadlá , tak zbystrite. Model Bluedio T-elf 2 mini sú skutočne mini, ako napovedá ich názov. Miniatúrny je aj prepravné puzdro, v ktorom môžete dobitím predĺžiť používanie až na 30 hodín! Dotykové ovládanie je veľmi citlivé a chce trochu cviku. Do uší naozaj pekne zapadnú , avšak je potrebné zvoliť správnu veľkosť štupľov, ktoré ovplyvnia ako zvuk, tak pohodlie. Zvukový prednes hodnotíme ľahko nad priemerom. Výšky sú výrazné a stredy zreteľné. Hovorené slovo, vokály sú čisté a jasné . Slúchadlám by pristali silnejšie basy, ktoré by dokreslili celkový dojem.

Celkové hodnotenie 8/10
+ Mini rozmery
- Slabšie basové frekvencie

bluedio-t-elf-2-mini-TWS-sluchatka pred-do-usi

Awei T13

Nadväzujeme ďalším modelom od značky Awei. Tentokrát sa jedná o kôstky priamo do uší. Rozmery Awei T13 naozaj prekvapí a ľahko ich v ochrannom puzdre prenesiete vo vrecku. Ich tvar dokonale zapadne do ucha a slúchadlá pohodlne drží. Vyzerajú elegantne a ich veľkosť rozhodne nebude budiť pozornosť. Naopak sa pripravte na zvedavé pohľady. Dynamické reproduktory sa starajú o kvalitný hudobný prednes so silnými detailnými basy. Počúvanie je veľmi zábavné a milovníci dynamickej hudby si prídu na svoje. Stredy sú dobre vykreslené a výšky majú pekne "chrumkavý" prejav. Dotykové ovládanie je príjemné, funguje presne a bez zbytočných prieťahov. Možnosť ovládania hlasitosti je samozrejmosťou, mobil tak môže zostať schovaný. Medzi ostatnými modelmi z tejto cenovej hladiny, urobili asi najlepší prvý dojem.

Celkové hodnotenie 9,5 / 10
+ Detailný, kvalitný zvuk
+ Výborne sadnú

TWS-sluchatka-true-wireless-awei-t13

QCY T1C

U bezdrôtových kôstok QCY T1C sú hneď dve veci, o ktorých budete pred ich obstaraním určite premýšľať. Prvý z nich, je neuzatvárateľná dobíjacia kolíska. Slúchadlá síce drží na magnetu a samovoľne nevypadnú , však nie sú chránené proti okolitým vplyvom. Dokúpenia ochranného puzdra je teda na mieste. Druhou z vecí, je absencia dotykového ovládania. Je to vec, ktorá by tomuto modelu rozhodne pristala a pridala na kvalite. MTF tlačidlá sú spínacie, a tak pri akomkoľvek povele, budete počuť nepríjemné cvakanie a budete si slúchadlo tlačiť viac do ucha. Postrádajú možnosť ovládať hlasitosť. S menšími ušami môže byť problém slúchadlá pohodlne nosiť. Zvukový výstup je na solídnej úrovni,orientovaný na silné basové podanie. Stredy sú menej výrazné ale celkový dojem z počúvania nesklame.

Celkové hodnotenie 8/10
+ Basy
- Prebasovane

qcy-t1c-recenzia

Bluedio HI TWS

Veľmi cenovo prívetivý TWS model slúchadiel. Bluedio Hi svojou konštrukciou a štýlom pripomínajú Airpods, avšak rozmery sú o niečo väčšie. To platí aj pre dobíjacie puzdro, z ktorého sa slúchadlá občas ťažšie vyberajú. Oválny tvar štupľov pekne sedí v uchu, avšak je dôležité zvoliť správnu veľkosť. Zvukový výstup je na svoju cenu nadpriemerný . Bežného poslucháča uspokojí ale "audiofila" nenadchne. Produkcia je pomerne čistá, ale podanie basov sa v uchu môže strácať. Čo je škoda, pretože slúchadlá vie zahrať veľmi hlasno . Spínacie MTF tlačidlá sú umiestnené na nožičkách.

Celkové hodnotenie 7,5 / 10
+ Cena
+ Zvuk vzhľadom k cene
- Niektoré frekvencie nepresné
- Vyberanie z kolísky
- Nemusí všetkým sadnúť tvarom

TWS-airpods-bluedio-hi-true-wireless-sluchatka pred-do-usi

Záver

Je ťažké vybrať jednoznačného víťaza, pretože každý z modelov má čo ponúknuť . Čo je potreba na všetkých prenosných vyzdvihnúť, je ich funkčnosť a intuitívne ovládanie. Žiadny zo skúšaných modelov nemal problém s párovnáním a Bluetooth pripojením, čo je veľmi pekná vizitka. Pri všetkých modeloch môžete počítať s dobíjacími puzdrami, vrátane bohatého príslušenstva. Výslednú produkciu zvuku do veľkej miery ovplyvňujú aj správne zvolené špunty a správne umiestnenie slúchadla v uchu . Následne možno konečný výsledok korigovať aj za použitia ekvalizéra, vďaka ktorému je možné dosiahnuť naozaj pekných výsledkov.