Recenzia Bluetooth slúchadiel cez hlavu Bluedio T2+

Bezdrôtová Bluetooth slúchadlá Turbine T2 plus majú až neuveriteľné špecifikácie . Naozaj sa výrobcovia Bluedio podarilo za tak malú cenu vytvoriť slúchadlá s FM rádiom, MP3 prehrávačom a neskutočnú výdržou? A ako sú na tom po zvukovej stránke? Funguje všetko ako má? Odpovede sa dozviete v našej recenziu týchto zaujímavých Bluetooth slúchadiel.

recenzia-bluetooth-sluchatka pred-turbine-t2-krabice

Balenie slúchadiel

Turbine T2 + sú zabalené v pevnej kartónovej krabici z recyklovaného papiera. Krabica pôsobí na prvý pohľad striedmo , ekonomicky. Krabica má pekné lesklé potlače na hornej strane, ktoré jej dizajn trochu oživujú.

ulozeni-slúchadiel-v-krabici-bluetooth-recenzia-bluedio-t2-plus

Balenie obsahuje všetko dôležité . V krabici nájdeme slúchadlá, kábel pre nabíjanie (USB - microUSB), audio kábel (3,5 mm Jack - 3,5mm Jack), anglický manuál ( v našom eshope i český).

obsah-baleni-recenzia-bluetooth-slúchadiel-bluedio-t2-plus

Konštrukcia slúchadiel

Prevedenie slúchadiel je z väčšej časti plastovej. Vďaka plastovému prevedení sú slúchadlá pomerne ľahké (224g) ale oproti kovovým modelom ( T3 + , T4S , T5 ) nie sú toľko odolná , pri neúmernom rozťahovaní môžu prasknúť.

bluetooth-sluchatka-bluedio-t2-plus-recenzia

Vnútri obrúčku cez hlavu je kovový rám. Slúchadlá je možné nastaviť na požadovanú veľkosť pomocou kovových výsuvníku. Aj napriek možnosť slúchadlá nastaviť, T2 + nesadnú všetkým. Tlak slúchadiel je pomerne silný a výsuvníku skôr ovplyvňujú ich výšku, problém by mohli mať najmä ľudia so širšou hlavou.

BEZDRÔTOVÝ-sluchatka-bluetooth-bluedio-t2-plus-maju-kovove-obrúčkami-recenzia

Slúchadlá sú opatrené klapky z pamäťovej peny, ktoré majú priemer vnútorného výrezu 4cm. Ucho sa do výrezu nezmestí celé, ako u vyšších modelov a pena trochu viac tlačí na zadnú časť ucha než na predok. Celkovo sú slúchadlá zhruba stredne pohodlná .

pohodlne-nausniky-sluchatek-bluetooth-bluedio-t2-plus

Skladacie Bluetooth slúchadlá

Praktickou vychytávkou je zloženie slúchadiel, kedy Bluedio T2 + zaberú naozaj málo miesta (cca 19x9x11cm). Slúchadlá tak možno prenášať zložená v batohu ale lepšie je použiť cestovné slúchadlové puzdro .

skladaci-Bezdrôtové-bluetooth-sluchatka pred-bluedio-t2-s-radiom-recenzia

Ovládanie slúchadiel

Všetky tlačidlá sú umiestnené na pravom slúchadle a ovládajú sa pomocou palca . Tlačidlá možno intuitívne ľahko vyhľadať a jednoducho stláčať. Pre reguláciu hlasitosti a preskakovanie pesničiek je použité otáčacie koliesko , ktoré prekvapivo je lepšie ako ovládanie klasickými tlačidlami. Medzi tlačidlami je tiež umiestnený slot pre pamäťovú microSD kartu a stavová LED.

bluedio-t2-plus-detail-tlacitka-recenzia-slúchadiel-pres-hlavu-bezdrôtových

Na spodnej časti ľavého slúchadlá je umiestnený 3,5 mm Jack konektor a na spodku pravého slúchadlá microUSB konektor pre nabíjanie. Vedľa konektora pre napájanie je tiež umiestnený mikrofón.

BEZDRÔTOVÝ-bluetooth-sluchatka pred-recenzia-bluedio-t2-plus-s-prehrávaním-i-pres-kábel

Zvuk slúchadiel

Bluetooth slúchadlá Bluedio T2 plus majú nadštandardne veľký reproduktor s priemerom 57mm. Slúchadlá dokážu naozaj veľa zabasovat. Basy sú pri púšťaní určitých skladieb trochu až moc silné a presahujú aj do stredného pásma. Niekomu môže tento štýl vyhovovať ale na dlhé počúvanie hudby sa nám osvedčilo použiť ekvalizér . Vysoké frekvencie slúchadlá pomerne dobre zvládajú ale od kryštalickej čistoty majú ďaleko. Bohatosť zvukového priestoru je skôr menšie. Ak zvuk aplikujeme k cenovej hladine slúchadiel, tak sa jedná o vyšší štandard s dunivými basmi .

BEZDRÔTOVÝ-sluchatka-s-velkym-reproduktorom-bluedio-t2-turbine-plus-recenzia

Výdrž slúchadiel

Slúchadlá sú osadené veľkou batériou 650 mAh a výrobca udáva úžasnú výdrž 40h. Môžeme potvrdiť , že slúchadlá zhruba pri strednej hlasitosti dobu prehrávania 40h skutočne zvládajú. Ak batériu slúchadiel vybijete, tak je aj tak môže byť používať cez kábel (3,5 mm Jack).

Funkcia

Slúchadlá Bluedio T2 + ponúka okrem Bluetooth prehrávanie a prehrávanie cez kábel aj ďalšie možnosti ako si užiť hudbu.

Prehrávanie z pamäťovej karty

Slúchadlá dokážu prehrávať MP3 a WAV súbory z Vašej pamäťovej karty (microSD) s veľkosťou až 32GB. Pri testovaní slúchadlá prehrávala i z 64GB karty, ktorá však nebola úplne obsadená.

FM rádio

Asi najzaujímavejšie funkciou Bluetooth slúchadiel T2 + je, že majú integrované rádio. FM rádio slúchadiel má prekvapivo dobrý príjem , pri chodení v jednej budove (vrátane pivnice) sa výraznejšie šumenie prejavilo iba niekoľkokrát pri rýchlych pohyboch a opäť rýchlo zmizlo. Slúchadlá si pamätajú stanicu, ktorú ste mali naposledy naladenú.

Prepínanie a vypínanie MP3 prehrávača a rádia je zo začiatku trochu krkolomné, tu využijete anglický (alebo u nás aj český) manuál. Ku slúchadlám môžete mať bezdrôtovo pripojené dvou zariadenia súčasne (napr. Notebook a mobil) a hudbu z Vašich slúchadiel môžete zdieľať pomocou kábla s Vaším drôtovým kolegom.

Záver recenzie

Bluetooth slúchadlá Bluedio T2 + ponúka vo svojej cenovej relácii nadštandardnú kvalitu zvuku avšak s až príliš silnými basy (niekomu môžu vyhovovať). Konštrukcia slúchadiel nemusí sedieť každému. Slúchadlá si zachovávajú nízku hmotnosť aj cez veľkú batériu s neskutočne dlhou výdržou. Bluedio T2 + možno používať aj bez Bluetooth iba ako káblová slúchadlá. Poteší prídavné funkcie ako prehrávanie z pamäťovej karty a FM rádio, ktoré prekvapia dobrým príjmom.

Klady

Zápory


+ silné basující 57mm reproduktory 
+ skvelá výdrž 
+ úžasný vzhľad 
+ FM rádio 
+ skladacie

- až moc silné basy 
- iba štandardné pohodlie 
- málo prodlyšné náušníky 
- nepadnú každému

 

BEZDRÔTOVÝ-sluchatka-pres-hlavu-bluetooth-recenzia