Recenzia Bluetooth slúchadiel cez hlavu Bluedio T2+

Bezdrôtová Bluetooth slúchadlá Turbine T2 plus majú až neuveriteľné špecifikácie . Naozaj sa výrobcovia Bluedio podarilo za tak malú cenu vytvoriť slúchadlá s FM rádiom, MP3 prehrávačom a neskutočnú výdržou? A ako sú na tom po zvukovej stránke? Funguje všetko ako má? Odpovede sa dozviete v našej recenziu týchto zaujímavých Bluetooth slúchadiel.

recenzia-bluetooth-sluchatka pred-turbine-t2-krabice

Balenie slúchadiel

Turbine T2 + sú zabalené v pevnej kartónovej krabici z recyklovaného papiera. Krabica pôsobí na prvý pohľad striedmo , ekonomicky. Krabica má pekné lesklé potlače na hornej strane, ktoré jej dizajn trochu oživujú.

ulozeni-slúchadiel-v-krabici-bluetooth-recenzia-bluedio-t2-plus

Balenie obsahuje všetko dôležité . V krabici nájdeme slúchadlá, kábel pre nabíjanie (USB - microUSB), audio kábel (3,5 mm Jack - 3,5mm Jack), anglický manuál ( v našom eshope i český).

obsah-baleni-recenzia-bluetooth-slúchadiel-bluedio-t2-plus

Konštrukcia slúchadiel

Prevedenie slúchadiel je z väčšej časti plastovej. Vďaka plastovému prevedení sú slúchadlá pomerne ľahké (224g) ale oproti kovovým modelom ( T3 + , T4S , T5 ) nie sú toľko odolná , pri neúmernom rozťahovaní môžu prasknúť.

bluetooth-sluchatka-bluedio-t2-plus-recenzia

Vnútri obrúčku cez hlavu je kovový rám. Slúchadlá je možné nastaviť na požadovanú veľkosť pomocou kovových výsuvníku. Aj napriek možnosť slúchadlá nastaviť, T2 + nesadnú všetkým. Tlak slúchadiel je pomerne silný a výsuvníku skôr ovplyvňujú ich výšku, problém by mohli mať najmä ľudia so širšou hlavou.

BEZDRÔTOVÝ-sluchatka-bluetooth-bluedio-t2-plus-maju-kovove-obrúčkami-recenzia

Slúchadlá sú opatrené klapky z pamäťovej peny, ktoré majú priemer vnútorného výrezu 4cm. Ucho sa do výrezu nezmestí celé, ako u vyšších modelov a pena trochu viac tlačí na zadnú časť ucha než na predok. Celkovo sú slúchadlá zhruba stredne pohodlná .

pohodlne-nausniky-sluchatek-bluetooth-bluedio-t2-plus

Skladacie Bluetooth slúchadlá

Praktickou vychytávkou je zloženie slúchadiel, kedy Bluedio T2 + zaberú naozaj málo miesta (cca 19x9x11cm). Slúchadlá tak možno prenášať zložená v batohu ale lepšie je použiť cestovné slúchadlové puzdro .

skladaci-Bezdrôtové-bluetooth-sluchatka pred-bluedio-t2-s-radiom-recenzia

Ovládanie slúchadiel

Všetky tlačidlá sú umiestnené na pravom slúchadle a ovládajú sa pomocou palca . Tlačidlá možno intuitívne ľahko vyhľadať a jednoducho stláčať. Pre reguláciu hlasitosti a preskakovanie pesničiek je použité otáčacie koliesko , ktoré prekvapivo je lepšie ako ovládanie klasickými tlačidlami. Medzi tlačidlami je tiež umiestnený slot pre pamäťovú microSD kartu a stavová LED.

bluedio-t2-plus-detail-tlacitka-recenzia-slúchadiel-pres-hlavu-bezdrôtových

Na spodnej časti ľavého slúchadlá je umiestnený 3,5 mm Jack konektor a na spodku pravého slúchadlá microUSB konektor pre nabíjanie. Vedľa konektora pre napájanie je tiež umiestnený mikrofón.

BEZDRÔTOVÝ-bluetooth-sluchatka pred-recenzia-bluedio-t2-plus-s-prehrávaním-i-pres-kábel

Zvuk slúchadiel

Bluetooth slúchadlá Bluedio T2 plus majú nadštandardne veľký reproduktor s priemerom 57mm. Slúchadlá dokážu naozaj veľa zabasovat. Basy sú pri púšťaní určitých skladieb trochu až moc silné a presahujú aj do stredného pásma. Niekomu môže tento štýl vyhovovať ale na dlhé počúvanie hudby sa nám osvedčilo použiť ekvalizér . Vysoké frekvencie slúchadlá pomerne dobre zvládajú ale od kryštalickej čistoty majú ďaleko. Bohatosť zvukového priestoru je skôr menšie. Ak zvuk aplikujeme k cenovej hladine slúchadiel, tak sa jedná o vyšší štandard s dunivými basmi .

BEZDRÔTOVÝ-sluchatka-s-velkym-reproduktorom-bluedio-t2-turbine-plus-recenzia

Výdrž slúchadiel

Slúchadlá sú osadené veľkou batériou 650 mAh a výrobca udáva úžasnú výdrž 40h. Môžeme potvrdiť , že slúchadlá zhruba pri strednej hlasitosti dobu prehrávania 40h skutočne zvládajú. Ak batériu slúchadiel vybijete, tak je aj tak môže byť používať cez kábel (3,5 mm Jack).

Funkcia

Slúchadlá Bluedio T2 + ponúka okrem Bluetooth prehrávanie a prehrávanie cez kábel aj ďalšie možnosti ako si užiť hudbu.

Prehrávanie z pamäťovej karty

Slúchadlá dokážu prehrávať MP3 a WAV súbory z Vašej pamäťovej karty (microSD) s veľkosťou až 32GB. Pri testovaní slúchadlá prehrávala i z 64GB karty, ktorá však nebola úplne obsadená.

FM rádio

Asi najzaujímavejšie funkciou Bluetooth slúchadiel T2 + je, že majú integrované rádio. FM rádio slúchadiel má prekvapivo dobrý príjem , pri chodení v jednej budove (vrátane pivnice) sa výraznejšie šumenie prejavilo iba niekoľkokrát pri rýchlych pohyboch a opäť rýchlo zmizlo. Slúchadlá si pamätajú stanicu, ktorú ste mali naposledy naladenú.

Prepínanie a vypínanie MP3 prehrávača a rádia je zo začiatku trochu krkolomné, tu využijete anglický (alebo u nás aj český) manuál. Ku slúchadlám môžete mať bezdrôtovo pripojené dvou zariadenia súčasne (napr. Notebook a mobil) a hudbu z Vašich slúchadiel môžete zdieľať pomocou kábla s Vaším drôtovým kolegom.

Záver recenzie

Bluetooth slúchadlá Bluedio T2 + ponúka vo svojej cenovej relácii nadštandardnú kvalitu zvuku avšak s až príliš silnými basy (niekomu môžu vyhovovať). Konštrukcia slúchadiel nemusí sedieť každému. Slúchadlá si zachovávajú nízku hmotnosť aj cez veľkú batériu s neskutočne dlhou výdržou. Bluedio T2 + možno používať aj bez Bluetooth iba ako káblová slúchadlá. Poteší prídavné funkcie ako prehrávanie z pamäťovej karty a FM rádio, ktoré prekvapia dobrým príjmom.

Klady

Zápory


+ silné basující 57mm reproduktory 
+ skvelá výdrž 
+ úžasný vzhľad 
+ FM rádio 
+ skladacie

- až moc silné basy 
- iba štandardné pohodlie 
- málo prodlyšné náušníky 
- nepadnú každému

 

BEZDRÔTOVÝ-sluchatka-pres-hlavu-bluetooth-recenzia

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie