10 tipov prečo bezdrôtové slúchadlá nemožno pripojiť

Nefunkčné Bluetooth slúchadlá nikto mať doma nechce. Skutočne slúchadlá nefungujú alebo je problém niekde inde? Pokiaľ Vám nejdú spárovať bezdrôtové Bluetooth slúchadlá s mobilom alebo tabletom môžete vyskúšať nasledujúce tipy pre ich sprevádzkovanie.

Prečo Bluetooth slúchadlá nejde pripojiť napárovať a bezdrôtové slúchadlá nefungujú.

1. Presvedčte sa, že máte na mobile zapnutý Bluetooth (obvykle je zobrazená indikačné ikonka v pravom hornom rohu).

2. Uistite sa, že sú slúchadlá nabitá . Vypnite ich a plne nabite ideálne pomocou USB kábla z počítača. Slúchadlá sú zvyčajne nabitá do 2h. Nikdy slúchadlá nenabíjajte pomocou nekvalitných USB nabíjačiek. Pozor na nabíjacie napätie, bežne slúchadlá používajú 5V.

3. Pri pripájaní k telefónu postupujte podľa manuálu . Ak manuál nemáte môžete skúsiť náš univerzálny postup ako pripojiť slúchadlá.

4. Pri párovaní majte vždy slúchadlá tesne pri mobilu a neprehrávajte pesničky.

5. Majte dostatočne nabitý mobil a nemajte aktivovaný žiadny režim úspory batérie (napr. Úsporný režim Stamina, Doze ...).

6. Bezdrôtový prenos môžu rušiť rôzne Bluetooth alebo Wifi zariadení , vzdiaľte sa od nich alebo ich vypnite. Moderné USB 3.0 môže tiež rušiť Bluetooth signál, ak je zle odtienené, vzdiaľte sa od PC alebo Notebooku.

7. Z mobilu odstráňte všetky spárované Bluetooth zariadenia a mobil reštartujte (nie vypnúť ale reštartovať). Skúste znova spárovať.

8. Skúste zapnúť a vypnúť slúchadlá aj mobil.

9. Slúchadlá skúste spárovať s iným mobilom alebo zariadením .

10. Ak je u slúchadiel uvedené, že sú vode odolné neznamená to, že sú vodotesné, ak bola vystavená intenzívnemu náporu vody, mohla sa dovnútra dostať vlhkosť . V takom prípade je potrebné slúchadlá nechať až dva týždne vyschnúť , než vlhkosť zmizne a potom otestovať.

Dodatočný TIP pre TWS slúchadlá. Pokiaľ nejde jedno slúchadlo spárovať s druhým a k telefónu sa pripojí vždy len jedno, môžete skúsiť reset párovanie. U rôznych výrobcov je to vždy inak. Pozrite sa na manuál od slúchadiel.
Častý postup je: - prepnúť obe slúchadlá do párovacieho režimu, - nepripojovať je žiadne zariadenie, - dvakrát rýchlo poklepať na jedno slúchadlo (alebo 3x alebo poklepať na obe atď., Podľa výrobcu). Často tiež stačí pre reset párovanie držať zapínanie oboch slúchadiel (bez pripojenia k mobilu), kým sa obe slúchadlá znovu nezapnú a vypnú.