Test bezdrôtových slúchadiel - najpredávanejšia slúchadlá do uší

Do dnešného porovnávacieho testu  bezdrôtových slúchadiel sme vybrali 6 najpredávanejších Bluetooth štupľov  z kategórie slúchadiel do uší . Jedná sa o slúchadlá Awei AK7 , Awei A980BL , Awei A990BL , Bluedio TN , Ipipoo IL92BL a Plextone BX343 .

mini teste sme sa zamerali najmä na kvalitu zvuku slúchadiel, ich  výdrž , pohodlnosť a kľúčové vlastnosti. Prehľadné tabuľkové výsledky nájdete nižšie v článku.

test-6-Najpredávanejšie-bezdrôtových-slúchadiel-do-usi

test-recenzia-porovnanie-Najpredávanejšie-slúchadiel-do-usi

Víťaz testu Bluetooth slúchadlá Awei AK7

Ako celkovo najlepší bezdrôtové slúchadlá do uší sme zvolili Awei AK7 . Prvé miesto v teste si slúchadlá zaslúžila najmä pre ich skvelú 10h výdrž a kvalitný zvukový prednes .

Awei AK7 majú  kovové telo so zadnou magnetickou plôškou . Príjemnou vlastnosťou týchto slúchadiel je automatické zapnutie slúchadiel pri oddialení magnetických plôšok, rovnako dobre funguje aj automatické vypnutie pri ich spojenie. Športovci ocenia zvýšenú vode odolnosť IPx4 .

6 mm reproduktor podáva prekvapivo dobrý výkon. Aj cez malý reproduktor AK7 dokážu dobre reprodukovať basové frekvencie, ktoré nie sú zbytočne silné. AK7 vynikajú v stredoch a majú výrazné výšky. Zvukový priestor je dostatočný. Vďaka menšiemu reproduktora má zvuk oproti ostatným testovaným slúchadlám ľahko kovový nádych ale pri počúvaní si toho bežný užívateľ zrejme ani nevšimne.

Slabší stránkou týchto slúchadiel je ich menšia pohodlnosť . Oproti ostatným modelom majú relatívne väčšie telo a ich špunty nie sú ergonomicky naklonené. Ako dobre slúchadlá sadnú je však dosť individuálna vec.

vyťaží-testu-awei-ak7-nejlepsi-Bezdrôtové-sluchatka pred-do-usi

vyťaží-testu-bezdrôtových-slúchadiel-awei-ak7

Bezdrôtové slúchadlá s najlepším zvukom Awei A980BL

Najlepší zvuk z nami testovaných slúchadiel do uší mali Bluetooth špunty Awei A980BL a vďaka tomu si zaslúži druhé miesto.

Awei A980BL majú krásne vybrúsené hliníkové telo , ktoré skvele pôsobí i na dotyk. Slúchadlá dobre sadnú do uší a majú ergonomicky naklonené zvukovody.

Zvukový prednes slúchadiel Awei A980BL je skvelý po všetkých stránkach a okrem ojedinelého zašumenia vo vysokých frekvenciách mu nemožno nič vytknúť. Slúchadlá majú bohatý, rozmerný zvukový priestor.

Prekrásny zvuk týchto slúchadiel si na jedno nabitie užijete zhruba 4h . Ich vlastník sa musí zmieriť s častejším nabíjaním.

BEZDRÔTOVÝ-sluchatka-s-najlepšom-zvukom-test-awei-a980bl

povedená-sluchatka-do-usi-bluetooth-awei-a980bl

Najlepšie športové bezdrôtové slúchadlá Plextone BX343

Tretie miesto patrí Bluetooth slúchadlám Plextone BX343 . Slúchadlá sú ideálne pre športovcov , majú dobrý zvuk , skvelú výdrž 8h a vode-odolnosť s certifikáciou IPX5 .

Dizajn slúchadiel Plextone BX343 je zameraný na šport. Slúchadlá pohodlne drží v ušiach aj napriek väčšie kovové telo. Zvukovody sú ergonomicky naklonené . Ovládač slúchadiel je veľmi ľahký a menšie než u ostatných modelov, má pogumovaná tlačidla.

Zvukovo sa slúchadlá BX343 umiestnila na štvrtom mieste. Majú najsilnejšie basové podanie a  detailné prednes v strednom pásme . Na úkor silných basov ľahko trpí výšky , najvyššie tóny oproti slúchadlám Awei znie trochu tlmene.

nejlepsi-sportovni-sluchatka pred-Bezdrôtové-recenzia-plextone-bx343

BEZDRÔTOVÝ-sportovni-sluchatka pred-plextone-bx343-recenzia-porovnani

Najľahší Bluetooth slúchadlá Awei A990BL

Zemiakovú medailu získavajú slúchadlá Awei A990BL . Z testovaných slúchadiel majú druhý najlepší zvukový prednes a celkovú najnižšiu váhu .

Awei A990BL majú takpovediac dokonalý prednes ako slúchadlá Awei A980BL (viz. Vyššie). Oproti A980BL však trochu horšie zvládajú výšky, občas sa vo veľmi vysokých frekvenciách objavia sykavky. Zvukový priestor slúchadiel je opäť veľmi bohatý a pestrý .

Výdrž A990BL je okolo 4h , bude je potreba viac nabíjať.

zelena-Bezdrôtové-bluetooth-sluchatka pred-sa-skvelym-zvukom-recenzia-awei-a990bl

Najľahší-Bezdrôtové-sluchatka pred-do-usi-kovova-awei-a990bl

Bezdrôtové slúchadlá s najdlhšou výdržou Bluedio TN

Rekordmanom v prehrávaní sú slúchadlá Bluedio TN so svojou výdržou 12h a dobrým zvukom .

Zavesenie Bluetooth modulu okolo krku nie je toľko príjemné na nosenie v porovnaní s káblovým dizajnom ostatných testovaných slúchadiel. Oproti ostatným slúchadlám je ovládanie na krku prístupnejší a lepšie sa stláča . Funkcia ANC pri našom testovaní nevykázala výraznejšie utlmenie hluku z okolia. Slúchadlá Bluedio TN sú osadené moderným USB-C nabíjacím konektorom.

Slúchadlá Bluedio TN majú silné basy , ich sila je ovplyvnená viac ako pri iných testovaných slúchadiel správnym nasadením do uší. Vysoké frekvencie slúchadlá zvládajú veľmi dobre . Stredové frekvencie nie sú toľko výrazné ako u ostatných testovaných slúchadiel. Zvukový priestor slúchadiel je stredne bohatý.

BEZDRÔTOVÝ-sluchatka-s-dlhou-vydrzi-12-h-recenzia-bluedio-tn

bluetooth-sluchatka-s-dlhou-vydrzi-batérie-bluedio-tn-zkusenosti

Najlacnejšie bezdrôtové slúchadlá Ipipoo IL92BL

Cenovo najvýhodnejšie z nášho testu vychádza lacná slúchadlá Ipipoo IL92BL . V teste sa umiestnila na 6. mieste a za dobrú cenu ponúka ľahko nadštandardné zvukový výstup.

Slúchadlá majú veľmi pekné lesklé vybrúsené telo z hliníka a zadná plôška slúchadiel je magnetická .

Basy a výšky slúchadiel Ipipoo IL92BL sú na štandardnej úrovni a sú ľahko tlmené . Tu si možno ľahko dopomôcť ekvalizérom (dobre sa slúchadlami funguje napríklad ten integrovaný v Pi Music Player). Stredné pásmo slúchadlá zvládajú dobre , rovnako tak majú priestranný prejav .

Výdrž slúchadiel je pri menšej hlasitosti niečo pod 4h. Je nutné ich často nabíjať.

lacna-kvalitni-Bezdrôtové-sluchatka pred-do-usi-ipipoo-il92bl

levne-bezdrotove-špunty-do-usi-recenzia-ipipoo-il92bl

  Awei AK7 Awei A980BL Awei A990BL Bluedio TN Ipipoo IL92BL Plextone BX343
  Výherca testu bezdrôtová Awei AK7 slúchadlá do uší. Awei A990BL bezdrôtové slúchadlá do uší s najlepším zvukom. Awei A990BL najľahší bezdrôtové slúchadlá do uší Bezdrôtové slúchadlá s najlepšou výdržou Bluedio TN. Lacná bezdrôtové slúchadlá do uší Ipipoo IL92BL Najlepšie športové bezdrôtové slúchadlá do uší Plextone BX343
Celkové víťazné poradie v teste 1. 2. 4. 5. 6. 3.
Poradie podľa kvality zvuku 3. 1. 2. 5. 6. 4.
Kvalita zvuku 
(výšky) 
(stredy) 
(basy)
4-hvezdy
5-hviezd
4-hvezdy
5-hviezd
5-hviezd
5-hviezd
4-hvezdy
5-hviezd
5-hviezd
4-hvezdy
3-hvezdy
5-hviezd
3-hvezdy
4-hvezdy
3-hvezdy
3-hvezdy
4-hvezdy
5-hviezd
Zvukový priestor 4-hvezdy 5-hviezd 5-hviezd 3-hvezdy 4-hvezdy 4-hvezdy
Pohodlnosť nosenie 3-hvezdy 4-hvezdy 4-hvezdy 3-hvezdy 4-hvezdy 5-hviezd
Pohodlnosť ovládania 4-hvezdy 4-hvezdy 4-hvezdy 5-hviezd 4-hvezdy 4-hvezdy
Pripojenie dvoch zariadení súčasne fajka fajka fajka fajka krížik fajka
Super bass fajka fajka fajka fajka krížik fajka
Magnetické spojenie štupľov fajka fajka krížik fajka fajka fajka
Kovové telo fajka fajka fajka krížik fajka fajka
Prídavné úchyty do uší fajka krížik fajka krížik fajka fajka
Doba prehrávania (h) 10 4 4 12 4 8
Doba nabíjania (h) 2 1 1 1,5 2 2
Pohotovostná čas (h) 240 200 200 250 180 180
Verzia Bluetooth 4.1 4.1 4.1 4.2 4.2 4.2
Veľkosť meniča (mm) 6 10 11 13 10 9
Dĺžka kábla (cm) 60 60 65 80 60 60
Hmotnosť (g) 16 16 13 23 14 17
Norma vode odolnosti IPX4 IPX1 IPX1 IPX1 --- IPX5