Pôjdu mi Bluetooth slúchadlá k mobilu?

Najčastejším dotazom našich zákazníkov je, či sú naše Bluetooth slúchadlá kompatibilné s ich mobilom, tabletom, notebookom. Odpoveď je v 99% prípadov áno slúchadlá sú kompatibilné. Na čom taká kompatibilita záleží?

Sú Bluetooth 2.1 3.0 4.0 4.1 4.2 5.0 spätne kompatibilné?

Bluetooth verzie sú spätne kompatibilné

Každá nová verzia Bluetooth je spätne kompatibilný so všetkými starými verziami Bluetooth . Rozdiel je iba ten, že nové verzie prináša nové funkcie napríklad bezstratový prenos zvuku, nižšiu spotrebu energie, väčší dosah atď. Ak teda budete mať telefón s Bluetooth 2 bude kompatibilný so slúchadlami s Bluetooth 4.1 ale nevyužijete všetky výhody novšie verzie.

Najdôležitejšie je A2DP Bluetooth profil

Každé zariadenie s Bluetooth má svoje špecifické komunikačné profily pre bezdrôtový prenos. Všetky slúchadlá z našej ponuky používajú najrozšírenejší komunikačný protokol pre prenos hudby A2DP . Ak aj Vaše zariadenie má tento komunikačný protokol, tak bez ohľadu na Bluetooth verziu Vám slúchadlá spárovať pôjdu.

Či Váš mobil má požadovaný komunikačný protokol A2DP môžete overiť na stránkach GSM Arena (pomocou vyhľadávania vypíše špecifikáciu Vášho mobilu). 99% súčasných mobilov A2DP protokol má.

Ak si nebudete vedieť rady , tak sa na nás bez váhania obráťte, preveríme kompatibilitu za Vás. Slúchadlá máme vyskúšaná na rade rôznych zariadení a vždy sa snažíme čo najviac pomôcť.