Handpan, hang drum, kovový bubon Meiqi Pantam 432 Hz, 10 nôt, 55 cm, 22"

€363,50 €302,90 bez DPH
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

Originálny ručný bubon ( handpan ) je kovový hudobný nástroj s krásnym meditatívnym tónom. Handpan Meiqi Pantam je vybavený 10timi rôznymi tónmi a je ladený do D kurd . Je možné s ním zahrať aj zložitejšie melódie. Kovový bubon rezonuje na frekvencii 432 Hz a je vyrobený z nitridovanej ocele . Vďaka veľkému spodnému rezonančnému otvoru handpan Meiqi hlasno hrá a je možné ho ladiť . Bubon má veľký priemer 56cm a výšku 26cm . Váži 4,5 kg . Handpan Meiqi je výborný na meditačné a relaxačné hranie. Je vhodný na domáce hranie. Hranie na kovový bubon je intuitívne a ľahko sa dá naučiť . Meiqi handpan je dodávaný v bohatej sade, vrátane: prepravného obalu, stojančeka, opletenia, paličiek, handričky a samolepiek na noty. K bubnu sú dodávané paličky ale sú určené iba na krátkodobé vyskúšanie tónov. Na handpan je nutné hrať prsty aby nedošlo k rozladeniu bubna. Je potrebné brať na vedomie že Hanpan je delikátny hudobný nástroj, o ktorý sa treba dostatočne starať (viď. detailný popis). 

Skladom v ČR. Nadrozmerná zásielka 61 x 61 x 35 cm, 7,75 kg. V košíku účtované prepravné nadrozmer. Pomalšie odoslanie 1-2 dni. 

SK manuál ke stažení zde.

Handpan Meiqi

Detailné informácie

Vyzdvihnite bezdrôtové slúchadlá na jednom z 8000 výdajných miest.
Výdajné miesta
8000 pobočiek a boxov
siete Packeta.
Balíme do znovu použitých krabíc, šetrite s nami prírodu.
Ekologické balenie
50% zásielok v znovu využitých krabiciach.
Odosielame každý pracovný deň. Objednávky do 10:02 sú odosielané spravidla ten istý deň.
Objednajte ráno do 8:00
A zásielku skúsime odoslať ešte dnes.
*Platí v pracovné dni

Podrobný popis

Meiqi Pantam je originálny handpan (ručný bubon), ktorý sa vyznačuje krásnym meditatívnym tónom . Je vybavený 10timi rôznymi notami  (A3, A4, bB3, C4, C5, D3, D4, E4, F4, G4), ktoré sú ladené do D kurd . Vďaka tomu je možné naň zahrať aj zložitejšie melódie. 

Meditačný handpan

Kovový bubon Meiqi Pantam rezonuje na frekvencii 432 Hz , čo je frekvencia, ktorá je často považovaná za harmonickú a upokojujúcu. Handpan Meiqi je výborný na meditačné, relaxačné hranie  a je určený na domáce použitie. Na kovový bubon sa dá ľahko naučiť hrať, jeho ovládanie je intuitívne.

Veľký kovový hang drum

Bubon je vyrobený z nitridovanej ocele , ktorá je pevná a odolná. Vďaka veľkému spodnému rezonančnému otvoru handpan Meiqi hlasno hrá a je možné ho ladiť . Bubon má veľký priemer 56cm a výšku 26cm . Váži 4,5 kg . Je teda dostatočne veľký na to, aby krásne a silne hral , ​​ale zároveň je dostatočne ľahký na prenášanie.

Bohatá nadštandardná súprava

Meiqi handpan je dodávaný v bohatej sade, vrátane:

 • prepravného obalu (batoh)
 • stojančeka
 • paličiek
 • bočného opletenia
 • handričky
 • nálepiek na noty

Napriek tomu, že sú dodávané paličky, odporúčame na handpan hrať pomocou prstov aby nedošlo k rozladeniu bubna.

Pantam Meiqi Pantam

Meiqi Pantam je krásny a kvalitný ručný bubon, ktorý je vhodný na rôzne príležitosti. Je to skvelý nástroj na meditáciu, relaxáciu a hranie hudby.

Informácie pred kúpou

Bubny sú ručne opracovávané a produkt môže vykazovať: - stopy kladiva, škrabance (vďaka ručnému mechanickému dolaďovaniu môžu byť prítomné malé stopy po kladive a škrabance), - stopy nitridácie, nerovnomerné sfarbenie (jedná sa o normálny jav použitia technológie horúceho úpravy vonkajšieho povrchu) - stopy korózie (jedná sa o bežný jav pri nitridových bubnoch, prípadné miesta odporúčame ošetriť ao bubon sa riadne starať podľa inštrukcií nižšie). 

informácie-pred-kúpi-handpanu-meiqi

Ako sa starať o handpan Meiqi

Je potrebné brať na vedomie, že Hanpan je delikátny hudobný nástroj, o ktorý sa treba dostatočne starať. Je dôležité ho chrániť pred nárazmi a poškriabaním . Pokiaľ handpan nepoužívate uložte ho voľne, bez obalu na suchom mieste, kde nehrozí pád. Nenechávajte handpan v extrémnych teplotách alebo na slniečku. Handpan nesmie byť uložený v priestoroch s vysokou vlhkosťou. Pri prechode zo zimy do tepla vzniká na kovoch kondenzácia , vyvarujte sa takýchto prechodov.

Prvá údržba po kúpe

 1. Po obdržaní Handpanu ho najskôr celý utrite pomocou handričky a izopropylalkoholu (alebo špeciálneho čističa pre handpan). Povrch tým očistíte od prachu a zároveň dezinfikujete. Nesmie sa používať žiadna chémia ani dezinfekčné, vlhčené utierky a ďalšie čistiace prostriedky.
 2. Pokiaľ sa na bubne objavia hrdzavé škvrny zakúpte olej na odstraňovanie hrdze a tieto miesta hneď ošetrite. Nevykonávajte pravidelnú údržbu pred odstránením hrdze.

Pravidelná údržba

Je dôležité aby povrch handpanu bol vždy čistý a suchý a dostatočne naolejovaný. Jedine tak vydrží dlho slúžiť vďaka zachovanej povrchovej úprave .  

 • Po každom hraní handpan utrite čistou, suchou, mäkkou handrou. Nezabúdajte utrieť aj spodnú časť. Dbajte aj na čistotu vnútrajška.
 • Výrobca odporúča pre naše podnebie raz za mesiac ošetriť handpan olejom . Môžete používať napríklad Ballistol alebo špecializované oleje na handpan. Olejom ošetrite handpan zo všetkých strán (aj vo vnútri).
 • Pravidelne kontrolujte handpan či sa na ňom neobjavuje hrdza. Pokiaľ áno tieto miesta je nutné čo najskôr ošetriť (viď. postup údržba po kúpe).
 • Problematickým miestam (škrabance, stopy hrdze) venujte zvlášť pozornosť pri ošetrovaní.
 • Pokiaľ sa bude zdať povrch handpanu nenaolejovaný, čoskoro ho ošetrite.

Hranie na handpan

 • Pred hraním na handpan najlepšie vždy umyte ruky mydlom a dôkladne osušte. Nedotýkajte sa špinavými rukami (napr. od jedla, soli...).
 • Pred hraním zložte z rúk náramky a prstene .
 • Hrajte iba rukami, pomocou rýchlych dotykov končekmi prstov.
 • Paličky, slúžia iba na testovanie tónov, nie sú určené na hranie na handpan.
 • Dodávaný stojan slúži iba na vystavenie bubna, nie je určený na hranie. Pre najlepší zvukový efekt hrajte s handpanom na nohách.

Dodatočné parametre

Kategória: Hudobné nástroje
Nástroj: handpany
Materiál: nitridovaná ocel
Veľkosť: 22"
Položka bola vypredaná…

Hand pan buben Meiqi

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.